نشست علمی راهکارهای علمی ساماندهی بقیع

در ژوئن 13th, 2019, نوشته شده در: تازه ها توسط

“مراسم یادبود تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام”

IMG_8614نشست علمی راهکارهای علمی ساماندهی بقیع با حضور محمد نوری مؤلف کتاب «دانشنامه بقیع شریف» به همت مؤسسه دارالإعلام لمدرسة اهل البیت(ع) قم برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، نشست علمی بررسی راهکارهای علمی برای ساماندهی بقیع با حضور جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی دارالولایة قم برگزار شد.
در این مراسم که به مناسبت سالروز تخریب بارگاه مطهر ائمه بقیع توسط فرقه ضاله وهابیت ویژه برنامه «هشتم شوال» از سوی مؤسسه دارالإعلام برگزار شد شخصیت های حوزوی از جمله حجت الاسلام مهدی مکارم شیرازی رییس مؤسسه دارالإعلام حضور داشتند.
محمد نوری پژوهشگر و مؤلف کتاب دانشنامه بقیع در این نشست با بیان این که گاهی اوقات در ارتباط با بقیع تلقی درستی وجود ندارد، گفت: بقیع تنها جایی است که در جهان ویژگی های خاصی دارد چراکه حتی پیش از اسلام هم بوده و یا دوران مسیحیت یثرب تعدادی از علمای مسیحی دفن شده اند و در دوره اسلامی از قرون اول به ویژه خلافت عبدالعزیز ساخت و ساز بقیع شروع شد و ادامه پیدا کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بسیج مردمی جهانی از سوی مسلمانان به عنوان راهکار اصلی برای بازسازی بقیع تأکید کرد که این میراث بزرگ نه تنها به شیعه بلکه به همه ادیان و مذاهب تعلق دارد.
در این مراسم همچنین گزارش کاملی از قبرستان بقیع و علمای شیعه و سنی مدفون در این قبرستان و شیوه تخریب آن در دو مرحله ارائه و تأکید شد که وهابیت سلفی تکفیری باید دست آلوده خود را از این مرکز فرهنگی بزرگ مسلمانان بردارد.
منبع: خبرگزاری رسا، 22 خرداد 1398

111a2751-c6bc-48d7-87b7-79302539f754

بدون نظر به “نشست علمی راهکارهای علمی ساماندهی بقیع”

ارسال نظر و پیشنهاد